Zabavno edukativni formati (docutainment), 2026., ulaganje u proizvodnju
Znamo da ovakvi formati imaju moć u okupljanju obitelji i zajednica. Njihova je uloga da na komunikativan i zabavan način ljudima šire vidike. Ton ovakvog formata trebao bi biti topao i zabavan. Format može kombinirati elemente realitija, zabave, društvenog eksperimenta, a protagonisti mogu ostvarivati neke svoje ciljeve (a mi ih pratimo na tom putu) ili nas podučavati.
*u ovom javnom pozivu dozvoljena je i prijava licenci stranih TV formata koje je potrebno prilagoditi za teritorij Hrvatske. Potrebno je priložiti dokaz o raspolaganju pravima za proizvodnju AV djela prema formatu (ugovor o raspolaganju pravima na format ili tzv. Opciju za lokalnu prilagodbu formata i pravo na format)
Trajanje: cca 26 minuta, cca 45 minuta ili cca 52 minute
Broj epizoda: slobodno
Vrijeme emitiranja: poslijepodnevni i večernji termini
Primarni kanal emitiranja: HTV1
Uz svu traženu dokumentaciju potrebno je priložiti scenarij za docutainment film odnosno najmanje scenarij jedne epizode i sinopsis svake epizode za serije/serijale.
NAPOMENE: HRT zadržava pravo izmjene programskog kanala i vremena emitiranja.
Poziv će biti zatvoren u 16:00 sati posljednjeg dana predviđenog za podnošenje ponuda.
- Maja Fišter
- Igor Grkovic
- Gordana Škaljac Narančić
- Marko Kaić
- Ivan Dorian Molnar